Sklep Bursztynek

Bursztyn zawiera wiele mikroelementów takich jak mangan, miedź, żelazo, sód, wapń, aluminium czy krzem. Bardzo sobie cenił bursztyn Hipokrates, który sporządzał nalewki lecznicze. Oprócz bałtyckiego znany też jest bursztyn dominikański, z Borneo, Australii, i Meksyku. Spotykany bursztyn na świecie ma wiele barw: oprócz charakterystycznego koniakowego także kremowy, czerwony, zielony, niebieski, czarny i biały.

Polski bursztyn bałtycki jest najcenniejszy, ponieważ nadal jest „żywy”: paruje i utlenia się. Te procesy jeszcze się nie zakończyły. Ma wyjątkowe właściwości lecznicze: przeciwdziała starzeniu, neutralizuje wolne rodniki – tak wykazały badania w Akademiach Medycznych w Gdańsku i Łodzi. Zawarty w bursztynie kwas bursztynowy ma zdolność pochłaniania promieniowania, a z lanoliną tworzy filtr ochronny. Robert Koch – laureat Nagrody Nobla z roku 1905, odkrywca pałeczki gruźlicy i wąglika – zbadał właściwości kwasu bursztynowego oraz docenił jego wartość. Stwierdził, że kwas bursztynowy występuje w niedojrzałych owocach agrestu, jabłek, winogron, łodygach rabarbaru i szparagach.

Bursztyn bardzo dobrze działa na reumatyzm, pobudza krążenie krwi i nadaje się na peeling. Najcenniejszym bursztynem leczniczym jest ten z pozoru najbrzydszy, tzw. żużel – zawiera bowiem najwięcej mikroelementów.

Oferujemy:

  • kolczyki, pierścionki, bransoletki, brosze, wisiorki srebrne z bursztynem.
  • kolczyki, pierścionki, bransoletki, wisiorki srebrne pozłacane z bursztynem.
  • naszyjniki i bransoletki bursztynowe.
  • upominki – przedmioty użytkowe z bursztynem.
  • drobny bursztyn na wagę.
Zapraszamy do odwiedzania i zakupy:
78-100 Kołobrzeg
ul. Obrońców Westerplatte 1