Bursztyn zawiera wiele mikroelementów takich jak mangan, miedź, żelazo, sód, wapń, aluminium czy krzem. Bardzo sobie cenił bursztyn Hipokrates, który sporządzał nalewki lecznicze. Oprócz bałtyckiego znany też jest bursztyn dominikański, z Borneo, Australii, i Meksyku. Spotykany bursztyn na świecie ma wiele barw: oprócz charakterystycznego koniakowego także kremowy, czerwony, zielony, niebieski, czarny i biały.

Polski bursztyn bałtycki jest najcenniejszy, ponieważ nadal jest „żywy”: paruje i utlenia się. Te procesy jeszcze się nie zakończyły. Ma wyjątkowe właściwości lecznicze: przeciwdziała starzeniu, neutralizuje wolne rodniki – tak wykazały badania w Akademiach Medycznych w Gdańsku i Łodzi. Zawarty w bursztynie kwas bursztynowy ma zdolność pochłaniania promieniowania, a z lanoliną tworzy filtr ochronny. Robert Koch – laureat Nagrody Nobla z roku 1905, odkrywca pałeczki gruźlicy i wąglika – zbadał właściwości kwasu bursztynowego oraz docenił jego wartość. Stwierdził, że kwas bursztynowy występuje w niedojrzałych owocach agrestu, jabłek, winogron, łodygach rabarbaru i szparagach.

Bursztyn bardzo dobrze działa na reumatyzm, pobudza krążenie krwi i nadaje się na peeling. Najcenniejszym bursztynem leczniczym jest ten z pozoru najbrzydszy, tzw. żużel – zawiera bowiem najwięcej mikroelementów.

Oferujemy:

  • kolczyki, pierścionki, bransoletki, brosze, wisiorki srebrne z bursztynem.
  • kolczyki, pierścionki, bransoletki, wisiorki srebrne pozłacane z bursztynem.
  • naszyjniki i bransoletki bursztynowe.
  • upominki – przedmioty użytkowe z bursztynem.
  • drobny bursztyn na wagę.